Cyberpunk 2077 Sistem Gereksinimleri

Monster Notebook  24 Ekim 2021

Oyun

Her yaptığı oyun dünya çapında olay olan CD PROJEKT RED, Cyberpunk 2077 ile turnayı yine gözünden vurmayı planlıyor. Oyundaki bug’ların giderilmesi ve yapımın, çoklu platform olarak sunulması sürecinde aksaklıklar yaşanmasaydı, daha önceki bir tarihte bizlerle buluşacak olan Cyberpunk 2077, vadettiği muazzam dünya kadar, sistem gereksinimleriyle de dikkat çekiyor. Zira oyun için minimum ve önerilen sistem gereksinimlerinin yanı sıra; yüksek, ultra, ray tracing etkinken minimum, yüksek ve ultra grafik seviyeleri için ayrı ayrı sistem gereksinimleri tabloları bulunuyor. Ancak biz, her zaman olduğu gibi minimum ve önerilenler tablolarına odaklanacağız.

Cyberpunk 2077 Minimum sistem gereksinimleri:

  • İşletim sistemi: Windows 7 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i5-3570K ya da AMD FX-8310
  • Bellek: 8 GB
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 780 3 GB ya da AMD Radeon RX 470 4 GB
  • Depolama: 70 GB HDD (SSD öneriliyor)

Cyberpunk 2077 Önerilen sistem gereksinimleri:

  • İşletim sistemi: Windows 10 (64-bit)
  • İşlemci: Intel Core i7-4790 ya da AMD Ryzen 3 3200G
  • Bellek: 12 GB
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 1060 6 GB ya da AMD Radeon RX 590 8 GB
  • Depolama: 70 GB SSD

Depolama Alanı İçin Hard Disk Uygun ama SSD İdeal

Oyuna erken erişimi olan yabancı oyun basınının ifadelerine göre gerçekten yaşıyor gibi duran bir şehre sahip Cyberpunk 2077, tahmin edeceğiniz üzere şehirdeki rastgele olaylar nedeniyle bolca veri aktarımına ihtiyaç duymakta. Oyunun sinematik yönünün baltalanmaması adına geliştirici ekip 70 GB kadar bir SSD alanını, yapıma tahsis etmenizi öneriyor. Hard disk de depolama için bir çözüm ama ara ekranlar ve oyun içi yüklemelerde biraz beklemeniz olası.

Sistem Belleği Miktarını Gözden Geçirmekte Yarar Var

Güncel birçok oyunda olduğu gibi Cyberpunk 2077’nin sistem gereksinim tablolarının minimum tarafında, 8 GB RAM görülüyor. Böylesine zengin içeriğin bulunduğu bir oyun için biz daha fazlasını bekliyorduk ancak geliştirici ekip, optimizasyon konusunda yıldızlı pekiyi alan bir stüdyo olduğu için devasa bir dünyanın ekrana yansıması için en azından 8 GB RAM yeterli olacak gibi. Tabii yüksek çözünürlük ve bazı başka değişkenlerin devreye girmesiyle bellek kullanımı artabilir ki bu nedenle önerilen sistem gereksinimleri tablosunda 12 GB RAM yer alıyor. Hedefiniz yapımı, ray tracing etkinken oynamaksa, istenilen bellek miktarı 16 GB.

Açık Dünya İçin Güçlü Bir İşlemci Kullanmalısınız

Senaryo bazlı oyunlardan farklı olarak kendi içinde sürekli değişen dinamikleri olan Cyberpunk 2077’de olan biten her şey, işlemcinin hesap süzgecinden geçiyor. Akıcı ve teklemelerden uzak bir oyun deneyimi de işlemcideki hesaplamaların, hızlı gerçekleşmesini gerekli kılıyor. Aslına bakarsanız, minimum sistem gereksinimleri tablosundaki işlemciler de bu durumu doğrular nitelikte. Zira 1080p çözünürlük ve düşük grafik detayları için belirlenen tabloya konumlandırılan işlemciler, bir döneme damgasını vuran, hayli güçlü modeller.

Full HD’de Yüksek Grafik Detay Seviyesi İçin Güçlü Ekran Kartı Şart

Daha ilk tanıtım videoları internete düştüğünde grafikleriyle ses getiren yapım, bunca zamanlık geliştirme sürecinin sonunda görsel bakımdan da daha iyi hâle geldi. Bunu, kıyaslamalı videolardan da görebilirsiniz. Son aşamada bu, biz oyuncular için çok daha gerçekçi ve etkileyici bir oyun deneyimi anlamına geliyor. Tabii oyun, böylesi başarılı grafikler karşısında bir zamanların kralı olan NVIDIA GeForce GTX 780’i, minimum sistem gereksinimleri tablosuna yerleştirmekten çekinmiyor. GeForce GTX 1060 ve üstü bir kartınız varsa, oyunu daha iyi görseller eşliğinde oynamanız mümkün.

Canavar, Night City’deki En İyi Yardımcınız Olacak

Güç hırsının zirveye çıktığı, vücut modifiyeli insanların hüküm sürdüğü ve tehlikenin kol gezdiği megapolis Night City’de yaşayacağınız maceralarda kendinizi her zaman rahat hissedin; çünkü yanınızda bileği bükülmez bir Canavar bulunuyor. Monster’ın geliştirdiği; Abra, Tulpar ve Semruk serisi oyuncu bilgisayarları, Cyberpunk 2077 dünyasındaki maceraları sinematik bir deneyim gibi yaşamanızı mümkün kılıyor. Size, ihtiyaç duyduğunuz çözümü hemen edinmek düşüyor.

Paylaş: