FIFA 2021’in En İyi 10 Kanat Oyuncusu

Monster Notebook  24 Aralık 2021

Oyun

Futbol karşılaşmalarının kaderini belirlerken aynı zamanda maçların seyir keyfini de artıran kanat oyuncuları, yüksek futbol yetenekleri ve kondisyonlarıyla takımların en önemli oyuncuları hâline geliyor. Top sürme kabiliyeti, dayanıklılık, hız gibi birçok özelliğe bir arada sahip olabilen oyuncular, doğal olarak el üstünde tutuluyor. Gerçek dünyadaki futbol müsabakaları gibi FIFA dünyasında da kanat oyuncuları maçlarda önemli rol oynuyor. Peki, FIFA 21’deki en iyi 10 kanat oyuncusu hangileri, gelin birlikte bakalım.

  1. Lionel Messi (93)

Sayısız ödülün sahibi olan ve gelmiş geçmiş en başarılı futbolculardan biri olarak gösterilen Arjantinli Lionel Messi, listenin ilk sırasında bulunuyor. Sağ kanatta rakiplerine epey zorlu anlar yaşatırken kişisel futbol yeteneklerini bir bir sergileyerek rakibin ayağına top değdirmeyen Messi, FIFA 21’in de yıldızı oluyor.

  1. Neymar Jr (91)

Brezilya’dan çıkan önemli isim Neymar da Silva Santos Júnior, Messi’nin aksine sol kanatta top koşturuyor. Şu an 29 yaşında olan ve henüz 15 yaşındayken bile yeşil sahalarda şov yapmaya başlayan Neymar Jr’ın özellikle rakiplere karşı sürdüğü toplar, teke tek kaldığında yaptığı hamleler dillere destan.

  1. Mohamed Salah (90)

Kimilerine göre son 10 yılın en iyi sağ kanat oyuncusu, kimilerine göreyse Messi’nin gelecekteki varisi konumundaki Mısırlı Mohamed Salah, listenin üçüncü sırasında kendine yer buluyor. Yeşil sahalarda yakaladığı başarı, futbolcuyu FIFA 21’de de pek çok futbolsever için vazgeçilmezlerden biri yapıyor.

  1. Sadio Mané (90)

Senegalli Sadio Mané, sol kanatta görev alıyor ve futbol karşılaşmalarının ritminin yüksek seyretmesini sağlıyor. Her ne kadar tüm maçlarda aynı performansı sergileyemese de kendisinin sağ kanattaki varlığı bile rakiplerini tedirgin etmeye yetiyor.

  1. Eden Hazard (88)

On numara mevkiinin yanı sıra sol kanatta da -sakatlanmadığı dönemler haricinde- harikalar yaratan Belçikalı Eden Hazard, kendi hesabına göre kariyerinin son beşinci yılına girmiş durumda olsa da katıldığı maçlarda sahada devleşebiliyor. Futbolcunun listede beşinci sıraya gerilemesinde istikrarsızlığının payı büyük.

  1. Raheem Sterling (88)

Hazard gibi sol kanatta oynayan Jamaika doğumlu Raheem Sterling, maçların tansiyonunu yükseltip izleme zevkini artıran futbolculardan biri olarak değerlendiriliyor. Top sürme konusunda mahir olan oyuncu, kıvraklığıyla da adından söz ettiriyor.

  1. Ángel Di María (87)

Futbol tutkunları tarafından çok sevilmesine ve kendisi de sağ kanatta son derece başarılı oyunlar çıkarmasına rağmen yeterince takdir edilmediği düşünülen Arjantinli Ángel Fabián Di María Hernández, FIFA 21 kanat oyuncuları listesinde yedinci sırada bulunuyor. Kariyerinin son yıllarını idrak etse de sahada tatmin edici bir oyun sergileyen yıldız oyuncu futbolseverlerin favorilerinden biri oluyor.

  1. Jadon Sancho (87)

Listenin en genç futbolcularından İngiliz Jadon Sancho, katıldığı takımlara sağ orta pozisyonda büyük katkı sunuyor. Gerçek hayattaki karşılaşmalarda sahada fırtına gibi esen, maçlarda birçok gol kaydeden Jadon Sancho, FIFA 21 maçlarında da oyuncuların en çok tercih ettikleri isimlerden.

  1. Son Heung-min (87)

Güney Koreli Son Heung-min, listede Asyalı olup Avrupa’da oynayan tek oyuncu olma özelliği taşıyor. Her sezon, gerek yaptığı asistlerle gerekse attığı goller ve gollerin sayısıyla dikkat çeken sol orta pozisyonunda top cambazlığı yapan futbolcu, FIFA 21 tutkunlarının takımlarına dâhil etmek istedikleri oyunculardan biri hâline geliyor.

  1. Bernardo Silva (87)

Listedeki Portekizli futbolculardan sağ kanat oyuncusu Bernardo Silva, teknik açıdan mükemmele en çok yaklaşan oyunculardan biriyken her sezon aynı performansı gösterememesiyle futbol tutkunlarını ikilemde bırakmasıyla da biliniyor. Karşılaşmalarda pozisyon değişiklikleri yaparak rakiplere sahayı dar edebilen Silva oyuncuların gözdesi oluyor.

Paylaş: