Gerçek Bir Oyuncunun Sevgilisinin Aslında Bilgisayarı Olduğunun 6 Kanıtı

Monster Notebook  14 Şubat 2017

Haberler

Yine bir 14 Şubat ve yine yer pembe, gök pembe; “Aşkım”lar “Bi’tanem”ler “Seni Seviyorum”lar havada uçuşuyor. Tontoş oyuncak ayılar, kalp şeklindeki çikolatalar üstüne üstüne geliyor. Çaktırmadan yanaşan çiçekçilerin birinden kaçsan öbürüne rastlıyorsun. Bilgisayarının karşısına geçene kadar sabret; ne de olsa sen gerçek bir oyuncusun ve senin asıl sevgilin bilgisayarın!

Sevgisini, karşısındakine kanıtlama çabasına girip bin bir türlü yapmacıklığa dalan ve sevgi göstermeyi, yılda bir güne indirgeyen çoğunluktan olmadığın için kendinle gurur duy sevgili oyuncu. Senin de aralarında bulunduğun gerçek oyuncuların sevgilisinin neden bilgisayarları olduğuyla ilgili maddelere hemen bakalım.

1. Az İlgilensen de Davranışı Değişmez

Saatlerini geçirdiğin bilgisayarın, üstünün tozunu alıp arada bir disk bakımını yapman haricinde senden bir ilgi beklemez; aslına bakarsan bunu da beklemez ya, yazmış olduk artık. Yani Battlefield 1 simgesine çift tıkladığında “bnmle ilglenmiorsn sna oyn fln yk tmm mı!!!11!!1” diye bir uyarıyla karşılaşmazsın; simgeye tıkladıysan o oyun mutlaka açılır.

2. “Artık Senden Elektrik Alamıyorum” Demez

Karşındakinin gönlünü hoş etmeye çalışmana karşın, mega klişe cümlelerden biri olan “Artık senden eskisi gibi elektrik alamıyorum,” sözüyle karşılaşmazsın. Çünkü bilgisayarının elektrik kablosu veya bataryası hep takılıdır ve ihtiyacı olan elektriği dilediği zaman alabilir.

3. Beklemediğin Bir Anda Seni Terk Etmez

“Ne güzel, her şey yolunda gidiyor,” diye düşündüğün bir anda arkadaşlarından aldığı gazla senden ayrılmaya çalışmaz. Şimdiye kadar başka bilgisayarlarla iletişime geçip kullanıcısını terk eden bir bilgisayara denk geldin mi? Evet, biz de denk gelmedik.

4. Seninle Hep Uyum İçindedir

Her çift mükemmel derecede uyumlu değildir. Peki ya bilgisayarın öyle mi? Oyunlardaki karakterlerle kendini özdeşleştirmeni sağlayan yegâne aygıt olan oyuncu bilgisayarla daima şiirsel bir uyuma sahip olursun.

5. Ona Küçük Sürprizler Yapman Gerekmez

İlişkini daima güzel kılmak adına İnternet’te saatler harcaman, araştırmalar yapman ve ilginç sürprizler bulman gerekmez. Bilgisayarın çok nettir bir kere; “Power” tuşuna basarsın açılır, işletim sisteminden “Kapat” tuşuna basarsın kapanır. “Bana hiç sürpriz yapmıyorsun!” diyerek “Uyku Modu”na girmez hiçbir zaman.

6. Romantizmden Anlamaz

Eline gitarını alıp ona şarkı da söylesen, dünyanın en güzel şiirini de okusan anlamaz. Aslında çok zekidir; hesap kitap işlerinden acayip anlar, insanların yapamayacağı işlemleri saniyeler içinde yapar ama romantizmden anlamaz. İtiraf et, sen de zaten romantik değilsin. Hem oyuncunun romantizmle ne işi olur ki? Bak, oradan uyum hanesine bir puan daha ekleyelim!

Bonus:

Monster-Sevgililer-Gunu

Tüm bu yazdıklarımıza rağmen; seni gerçekten sen olduğun için seven, senden hiçbir çıkar beklemeyen, her konuda olmasa da birçok noktada uyumlu olduğun bir sevgilin varsa, onu sakın ihmâl etme. Hayatta tek başına ayakta kalmaya çalışmaktansa, güçlü ve sevgi dolu bir çift olarak yürümeniz ve hatta koşmanız daha kolaydır.

Aman Dikkat!!!

Unutmadan; “sevgili” kişiyi ihmâl edersen, böyle tablolarla karşılaşman da muhtemel, aman dikkat.

Paylaş: