GTA V Hakkında Muhtemelen Daha Önce Hiç Duymadığınız 8 İlginç Detay

Monster Notebook  4 Nisan 2017

HaberlerOyun

Oyuncuları en zayıf yerlerinden yakalamayı iyi bilen oyun firmalarından Rockstar Games’in yıllardır gündemden düşmeyen popüler oyunu Grand Theft Auto V’i artık oynamayan neredeyse kimse kalmamıştır. Ancak oyunun senaryo modunda hiç düşmeyen tansiyon ve şehrin devasa boyutları, kimi detayların gözden kaçırılmasına neden olabiliyor.

Serinin önceki yapımlarından popüler film ve dizilere kadar sayısız göndermeyle tıka basa doldurulan GTA V, barındırdığı detaylar sayesinde tekrar tekrar açılıp oynanabiliyor. Şimdi dilerseniz, muhtemelen şimdiye kadar hiç duymadığınız bazı ilginç detayları sizlerle paylaşalım. Önceden uyaralım; paylaşacağımız bazı detaylar, oyun başında fazladan süre geçirmenize neden olabilir.

1. UFO’lar Her Yerde

zLAkyakhwH2ik

Kimilerine göre tamamen bir komplo teorisi, kimilerine göreyse hükümetler tarafından saklanan gerçeklerden yalnızca biri. Evet, GTA V’te de karşımıza çıkan uçan dairelerden bahsediyoruz. Senaryo ya da yan görevler sayesinde rastlayabileceğiniz UFO’lara, uçak ve helikopterle yolculuk ederken de denk gelebilirsiniz. Tabii o saatten sonra başınıza gelecek olaylardan siz sorumlusunuz.

2. Kocaayak ile Karşılaşmaya Hazır mısınız?

nT4UnFsvDSqSA

Serinin en sevilen oyunlarından GTA: San Andreas’ta gerçekle şehir efsanesi arasında bir yerde kalan ve hala birçok oyuncu tarafından araştırılan Kocaayak, GTA V’te karşınıza çıkıyor. Sabırlıysanız ve boş vaktiniz varsa rahatlıkla rastlayabileceğiniz Kocaayak, size heyecan dolu dakikalar yaşatacak, buna emin olun.

3. Tekinsiz Yerlerde Dolaşırken Kendinize Dikkat Edin

lGKyY6Ihy5wQg

Devasa şehirde, gecenin bir vakti dolaşırken karşınıza çıkabilecek her türlü şeye karşı hazırlıklı olmanızda yarar var. Geliştiricilerin şimdiye kadar atmadıkları kadar cesur adımlar attıkları GTA V’te belki de hiç duymadığınız ve şahit olmadığınız detaylardan biri de Mount Gordon hayaleti. GTA V gibi neşeli bir oyunu anında Fatal Frame havasına büründüren hayalet, tüylerinizi ürpertecek.

4. Yeraltı Tünellerinde Kaybolmamaya Dikkat Edin

NdLDV1Rr0XEwo

Los Santos’un tamamını ezbere biliyor ve GPS’inizle dere tepe dolaşıp şehri adım adım dolaşmış da olsanız, hala ayak basmadığınız yerler olduğunu bilin. İşin ilginci, oyunu bitiren ve yüzlerce saatini GTA V ile geçiren pek çok oyuncu, yeraltı tünellerine henüz girmemiş durumda. Klostrofobiniz yoksa ve maceraperest biriyseniz, yeraltı tünellerine girme vaktiniz gelmiştir.

5. Los Santos’taki Davetsiz Misafirler

3TGZxGndOlaWQ

Yan görevlerde oyundaki karakterinizin başına garip şeyler gelmesi “Çeşitli kimyasal maddelere” bağlı olduğu için doğal karşılayabilirsiniz. Peki ya, daha oyunun başında karşılaşacağınız donmuş uzaylıyı nasıl açıklıyorsunuz? Evet, bizce de Los Santos’ta davetsiz misafirler var.

6. Yüzünü Dağlara Taşlara Kazıdım!

dtqVPXWDsestq

Şaka değil gerçek. Ülkemizde de hayli fazla izleyeni olan Breaking Bad’in en sevilen karakterlerinden Jesse Pinkman’in yüzü, Los Santos dağlarına kazınmış durumda. Görmesi biraz uğraştırsa da, inanın buna değer.

7. Gizeme Biraz Daha Yakından Bakın

oWpPQLPwKWRoc

Bir diğer popüler dizi olan Lost’tan devam edelim. Oyun esnasında kendinizi Lost’tan John Locke gibi hissetmenizi sağlayacak bir yerden bahsedelim; Lost Hatch alanından. Gizli bir mesajı da bulunduran alan, okyanusun biraz derinliklerinde olsa da tüm bu süreç, oyunun eğlencesini oldukça arttırıyor.

8. Gerçeği Kabul Et

XFiles-GTAV

UFO ile başladık, UFO ile bitirelim dedik ve son sıraya Lester’ın evinden bir görseli ekledik. The X Files dizisindeki Fox Mulder’ın ofisindeki “I Want To Believe – İnanmak İstiyorum” posterine esprili bir gönderme olan “Accept The Truth – Gerçeği Kabul Et” posteri, dizi hayranlarını sesli güldürme potansiyeline sahip.

Vaktiniz elverdiğince GTA V dünyasını araştırmaya ve karşılaşabileceğiniz ilginç detayları arkadaşlarınızla paylaşmanızı tavsiye ediyoruz. Kim bilir, belki de henüz keşfedilmemiş olan ilginç şeyleri ilk siz bulabilirsiniz.

Paylaş: