PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri

Monster Notebook  26 Kasım 2019

Oyun

Çıkışının üstünden çok zaman geçmeden milyonlarca oyuncuya ulaşan ve bugüne dek popülaritesinden pek bir şey yitirmeyen PUBG Mobile, Android ve iOS platformları için yayımlanmıştı. Oyun tutkunlarının, klavye ve fare desteği sağlayan emülatörler aracılığıyla PUBG Mobile oynadıklarını fark eden Tencent, kendi emülatörünü geliştirerek oyuncuların beğenisine sundu. Tencent Gaming Buddy, yeni adıyla Gameloop, emülatörle oyun oynayan oyuncuları birbirleriyle eşleştirirken; bilgisayarı, PUBG’yi kaldırmayanlar için de harika bir alternatif hâline geldi. Peki, Gameloop ile PUBG Mobile’ı deneyimlemek için nasıl donanım bileşenleri gerekli? Gelin, birlikte bakalım.

Diskinizden Çok Yer Ayırmanıza Gerek Yok

Kurulum dosyası yaklaşık 700 MB olan PUBG Mobile için minimum sistem gereksinimleri tablosunda belirtilen depolama alanı 1 GB. Kullandığınız disk çok daha yüksek kapasiteli olduğu için yapıma büyük güncellemeler gelse bile bilgisayarınızdaki depolama alanı, bununla başa çıkabilecektir. Hızlı yüklemeler için oyunu SSD’ye kurmanızı öneririz.

Bellek Gereksinimi, Giriş Seviyesi Bilgisayarlar İçin İdeal

Uzun zaman önce satın aldığınız bir bilgisayarınız varsa ve bu bilgisayarın, sistem belleğini değiştiremiyorsanız, PUBG Mobile’ı rahatlıkla oynayabilirsiniz. Zira oyunun minimum sistem gereksinimleri tablosunda belirtilen bellek miktarı yalnızca 3 GB. Şayet bilgisayarınızın sistem belleğini, dâhili grafik işlemcileri paylaşmıyorsa ve minimum bellek miktarından daha fazlasına sahipseniz, oyunu akıcı şekilde oynamanız için pek fazla bir engeliniz yok.

Orta Karar Bir İşlemci ile Akıcı Oyun Deneyimi Mümkün

Minimum sistem gereksinimleri tablosunda, çift çekirdekli Intel ve AMD işlemcilere vurgu yapılıyor. 2000’lerin başlarında çıkan işlemciler, bu tanımlamaya uymakla birlikte son birkaç yılda çıkan mobil ve masaüstü bilgisayar işlemcileri, çok daha yüksek performans gösterebiliyor. Buradan hareketle işlemci cephesinde de bir engeliniz olmayacaktır. Yapımın orta karar işlemcileri, yoğun çatışma süreçlerinde %50 civarında kullandığını ekleyelim.

Ekran Kartı, Akıcılığı Belirleyen En Önemli Faktör

Doğal PC oyunlarında olduğu gibi, emülatör yardımıyla çalışan PUBG Mobile’da da akıcılığı ve grafik detay seviyesini belirleyen donanım bileşeni, ekran kartı oluyor. Yapımın akıllı cihazlar için tasarlandığını göz önüne alıp ekran kartına çok fazla yük bindirmeyeceğini düşünürseniz, biraz yanılabilirsiniz. Çünkü PUBG Mobile, Intel işlemcilerle birlikte gelen dâhili grafik işlemcilerini biraz zorluyor ve 60 fps’yi görmek, her koşulda mümkün olmuyor. Rekabetçi oyunlarda akıcılık önemli olduğu için daha performanslı grafik işlemcilerine ve ekran kartlarına ihtiyacınız olacak. Minimum sistem gereksinimleri tablosundaki ekran kartları hayli eski çözümler olmalarına karşın her biri, dâhili grafik işlemcilerinden daha güçlü durumda. Eğer daha yüksek çözünürlükte ve yüksek detay seviyesinde bir oyun tecrübesi yaşamak istiyorsanız, NVIDIA’nın GTX 900 ve 10 serisi ekran kartlarına yönelebilirsiniz.

Canavar Sayesinde PUBG Mobile ve PUBG’de Fırtınalar Estirin

Eski bilgisayarınızın donanım konfigürasyonu nedeniyle ince ince hesaplar yaparak emülatörler aracılığıyla PUBG Mobile oynamaktan sıkıldıysanız, birbirinden güçlü canavarlarla tanışma vaktiniz gelmiş demektir. Monster’ın hazırladığı Abra ve Tulpar serisi oyuncu bilgisayarlarıyla PUBG Mobile’ın yanı sıra PC platformu için geliştirilen PUBG’yi, 4K’ya ulaşan çözünürlüklerde ve akıcı olarak oynayabilirsiniz. Rekabetçi oyunlara meraklıysanız ve kendinizi, bu alanda geliştirmeyi planlıyorsanız, Monster’ın güçlü oyuncu bilgisayarlarından dilediğinizi satın alabilir, PUBG ve PUBG Mobile’daki hünerlerinizi tüm dünyaya gösterebilirsiniz.

Minimum sistem gereksinimleri:

  • İşletim sistemi: Windows 7 (64-bit)
  • İşlemci: Çift çekirdekli, en az 1,8 GHz hızında çalışan Intel ya da AMD işlemci
  • Bellek: 3 GB
  • Ekran kartı: NVIDIA GeForce 8600 ya da 9600 GT ya da AMD Radeon HD 2600 ya da 3600
  • Depolama: 1 GB
Paylaş: