Monster Abra A5 V15.2 Oyun Bilgisayarı ile Rakiplerinizi Geride Bırakın

Monster Notebook  23 Temmuz 2019

Bilgisayar İncelemesiİncelemelerMonster Video İncelemeler

Oyuncuların en yeni oyunları, yüksek çözünürlükte oynayabilmesi için yeni nesil donanım bileşenlerinden yararlanarak birbirinden başarılı oyun bilgisayarı modelleri üreten Monster, Abra A5 V15.2 ile gamer’ları bir kez daha heyecanlandırıyor. Yüksek çözünürlükte, akıcı bir oyun deneyimi vadeden model, tasarımından taşınabilirliğine, ekranından dâhili donanımlarına kadar pek çok noktasıyla güncel beklentilere yanıt veriyor.

Abra A5 V15.2 Kolay Taşınabilir Bir Oyun Canavarı

Kasa ve kapağı tamamen mat siyah renkte üretilen, ekran arkasına lazer işleme ile eklenen Monster simgesiyle hardcore oyunculara göz kırpan 2.1 kilogramlık oyun bilgisayarı, 15.6 inç genişliğindeki IPS panelli ekranıyla dikkat çekiyor. Renk doğruluğu ve görüş açısı konusunda hassas kullanıcıları memnun edebilecek nitelikteki ekran, parlaklık düzeyiyle yeterlilik gösteriyor. Full HD (1920 x 1080 piksel) çözünürlüğe ve 60 Hz yenileme oranına sahip ekran, gerek multimedya içeriklerinin takibinde gerekse oyun seanslarında başarılı iş çıkarıyor. Yan ve üstlerden inceltilen ekran çerçevesi, modelin modern bir görünüm kazanmasına yardım ederken taşınabilirliğini de olumlu yönde etkiliyor. Ekranın üst kısmında bulunan bölümde HD çözünürlüklü, 30 fps hızında görüntü kaydı/iletimi yapabilen web kamera yer alıyor. Bu sayede temel düzeyde oyun yayıncılığı ya da internet üzerinden görüntülü görüşme yapabilmek mümkün hale geliyor. 

Monster’ın geliştirdiği oyun bilgisayarı çözümlerinde yer verdiği RGB arka aydınlatmalı chiclet (çiklet) klavye çözümü, Abra A5 V15.2 modelinde de bulunuyor. Yazılımsal olarak özelleştirilebilen dört bölge aydınlatmalı klavye, oyuncuları motive ederken günün ilerleyen saatlerinde ve loş ışıklı ortamlarda da oyundaki karakterlerine hâkim olabilmelerine imkân tanıyor. Sağ ve sol tuşları gömülü olan TouchPad kısmı, harici fare kullanım gereksinimini en aza indiriyor. Klavyenin üst kısmına konumlandırılan Oyun Modu tuşu ise cihazın tam performansla çalışmasını sağlıyor. Masaüstü uygulamalarıyla zaman geçirileceği anlarda bu tuşa tekrar tıklayarak Ofis Modu’na dönüş yapılabiliyor. Kasanın her iki yanı, bir oyun bilgisayarı ile gelmesi beklenen tüm bağlantı noktalarını sunuyor. Modelin yanlarında ikisi USB 3.0 olmak üzere toplam üç adet USB portu, bir adet hafıza kartı yuvası, bir adet Ethernet portu ve 3.5 mm formunda kulaklık ve mikrofon girişi yer alıyor. Kasanın arkasında; iki adet Mini DisplayPort, bir adet HDMI, bir adet USB-C (3.1), güç girişi ve hem işlemci hem de grafik yongasından çıkan sıcak havanın tahliye edildiği bölümler bulunuyor.

6 Çekirdekli Intel İşlemci ve Turing Mimarili Ekran Kartıyla Yüksek Performans

Performans söz konusu olduğunda, oyuncuların daima en iyisini ve en hızlısını istediklerini bilen Monster, Abra A5 V15.2 Oyun Bilgisayarı modelinde, Intel ve NVIDIA’nın güçlü donanım bileşenlerine yer veriyor. Intel’in dokuzuncu nesil Core i7-9750H işlemcisiyle güç kazanan bilgisayar, 6 çekirdekli ve 12 izlekli işlemci sayesinde oyunlarda, işlemci kaynaklı darboğaz oluşması ihtimalini ortadan kaldırıyor. Çalışma hızını 4.5 GHz frekansına kadar yükseltebilen ve aktif kullanıldığı esnada yüksek sıcaklıklara ulaşsa bile performanstan taviz vermeyen işlemci, 45 Watt’lık TDP değeriyle geliyor. Ekran kartı tarafında ise NVIDIA’nın Turing mimarili yeni nesil grafik işlemcilerinden biri olan GeForce GTX 1650 bulunuyor. 4 GB kapasiteli GDDR5 bellekle donatılan ve grafik işlemci hızı 1560 MHz düzeyine kadar ulaşabilen ekran kartı, Intel işlemciden de aldığı destekle yeni nesil oyunları, yüksek grafik detay seviyelerinde, 60 fps ve üzeri değerlerde rahatlıkla çalıştırabiliyor.

Hem oyun hem de masaüstü uygulamalarında sistem belleği önemini koruyor ve Monster Abra A5 V15.2 Oyun Bilgisayarı, 8 GB DDR4 RAM ile kullanıcılarını mutlu ediyor. 2666 MHz frekansında çalışan tek modül belleğe sahip bilgisayar, arzu edildiği takdirde Monster’ın sunduğu özelleştirme seçenekleri yardımıyla 16 GB veya 32 GB RAM’e sahip olacak şekilde yapılandırılabiliyor. Depolama cephesinde yeniliklere kapılarını açan model, 256 GB kapasiteli Samsung marka M.2 SSD ile oyun tutkunlarını yüksek performansa bir adım daha yaklaştırıyor. SATA III hızlarını yakalayan SSD, sıralı okuma ve yazma değerleriyle göz dolduruyor. RAM konusunda olduğu gibi yine özelleştirme seçenekleri ile SSD konusunda alternatifler tercih edilebiliyor. Intel’in güncel yonga setlerinden birini taşıdığı için 802.11ac Wi-Fi ve Bluetooth 5.0 özellikleri, modelin standart teknolojileri arasına giriyor. FreeDOS şeklinde konfigüre edilen oyun bilgisayarı, bu sayede kullanıcıların diledikleri işletim sistemini kolayca yükleyebilmelerine olanak veriyor. Teknoloji ve oyun meraklılarını yazılım tarafında da memnun eden Monster Abra A5 V15.2; klavye aydınlatma opsiyonlarından performans dengesine, ekran ayarlarından tuş kilit özelliklerine kadar sayısız unsurun Monster Kontrol Merkezi uygulamasıyla yönetilebilmesini mümkün kılıyor.

Dilediğiniz her yerde favori oyunlarınızı, yüksek performansla oynayıp eğlenceli saatler geçirmeyi hedefliyorsanız, zaman kaybetmeden Monster Abra A5 V15.2 Oyun Bilgisayarı’nı inceleyin ve oyunlardaki en önemli yardımcınıza hemen kavuşun.

Ürün sayfasına gitmek için https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V15-2.html sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Paylaş: